BlogKiedy wybrać obrączki ślubne?
Kiedy wybrać obrączki ślubne?

Kiedy wybrać obrączki ślubne?

Planowanie i przygotowywanie ślubu to duże wyzwanie. Jak w natłoku obowiązków się nie pogubić i o czym nie zapomnieć, kiedy jest najlepszy moment na wybór obrączek? Zostawiamy Wam kilka wskazówek. Mamy nadzieję, że okażą się dla Was pomocne. 

Na samym początku zastanówcie się, na ile miesięcy, tygodni wcześniej chcielibyście mieć gotowe i odebrane obrączki. Pamiętajcie, że im bliżej daty ślubu, tym więcej drobnych decyzji do podjęcia, które będą również potrzebowały Waszego wspólnego czasu i zaangażowania. 

Wybór obrączek to decyzja na całe Wasze życie, dlatego ważne, by nie podejmować jej w pośpiechu.

Jeżeli planujecie ślub w rodzinnych stronach lub wcześniej wyjeżdżacie w miejsce ceremonii, pamiętajcie, by wziąć to pod uwagę w chwili planowania. Pomyślicie pewnie, że to oczywiste, aby uwzględnić wcześniejszą podróż, ale nawet nie wiecie, jak wiele par o tym zapomina.

Model S 159
Model S 169
Model S 168

Kolejny niezwykle istotny krok to sprawdzenie u jubilera, jaki jest czas realizacji zamówienia obecnie oraz czy może się on wydłużyć w przyszłości? Jeśli tak, to w jakich miesiącach możecie spodziewać się dłuższego oczekiwania na przygotowanie obrączek? Warto również zadać to pytanie, jeśli planujecie zrealizować swój własny projekt, ponieważ bardzo często oznacza to, że my jako pracownia, potrzebujemy dodatkowych dni na wykonanie autorskiego projektu. Koniecznie dowiedźcie się, czy należy z wyprzedzeniem umówić się na spotkanie. Wiemy jak niestety często, pary o tym zapominają, a jest to niezwykle ważne. Pamiętajcie również, że nie każde spotkanie kończy się z finalizacją zamówienia, zdarza się, że potrzebujecie więcej czasu, by przemyśleć swój wybór. To wszystko wiąże się z kolejną wizytą w pracowni, a także oczekiwaniem na nowy termin spotkania. 

Kiedy więc najlepiej zamówić obrączki?

 Z doświadczenia wiemy, że około czterech miesięcy przed ślubem to optymalny czas, by przejść przez ten ważny etap, jakim jest wybór obrączek ze spokojem, podczas tak wielu ślubnych przygotowań. W naszej pracowni w zależności czy jesteśmy w sezonie, czy też nie, czas, jaki potrzebujemy na wykonanie zamówienia, zmienia się i może trwać od dwóch do czterech tygodni. Indywidualne projekty oznaczają, że na ich zaprojektowanie będziemy potrzebować znacznie więcej dni. Z każdą z par, która chciałaby nas odwiedzić, umawiamy się na indywidualne spotkanie, dzięki czemu możemy w pełni poświęcić Wam swoją uwagę, na wybór tej najważniejszej biżuterii.

Model S 170
Model S 178

Czego należy nie robić! Czyli podstawowe błędy, przy planowaniu wyboru obrączek.

Wiele lat pracy nauczyło nas, że każdy nowy sezon potrafi zaskoczyć. W końcu do ślubu (zazwyczaj) przygotowujecie się tylko raz, więc nietrudno o pomyłki czy decyzje podejmowane zbyt późno. Jakich błędów unikać, by nie dołożyć sobie dodatkowego stresu?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań to te o czas realizacji, czyli czy zdążymy! W wiadomości od par czytamy „Potrzebujemy obrączek (dla przykładu) na 1.09.2023 roku. Czy zdążymy z realizacją?” W trakcie rozmowy, po kilku kolejnych naszych pytaniach okazuje się, że jest to dzień Waszego ślubu, a dodatkowo wcześniej wyjeżdżacie w miejsce, w którym odbędzie się ceremonia. Nie odliczajcie i nie planujcie spotkań, podając dzień ślubu, ponieważ nie pojawicie się w pracowni po odbiór obrączek tego dnia.  Z takiej wiadomości możemy wywnioskować, że biżuteria ma zostać wykonana właśnie na podaną przez Was datę. 

Życie potrafi przynieść, różne także te nieoczekiwane zdarzenia, dlatego tak ważne jest, abyście nie zostawiali odbioru Waszych obrączek na ostatnią chwilę.

Dwa, trzy dni przed ślubem, to zdecydowanie zbyt późno, a niestety wciąż, niezwykle często się to zdarza. Uważamy, że powinniście odebrać swoje zamówienie, nie później niż dwa tygodnie przed ślubem. 

Model S 148
Model S 130
Model S 118

Odpowiednie zaplanowanie Waszego kalendarza sprawi, że wyjątkowe chwile ślubnych przygotowań nie będą tak stresujące jak sądzicie. Ilość decyzji, jaką będziecie musieli wspólnie podjąć, może być przytłaczająca, jeśli zbyt wiele z nich zostawicie na ostatnią chwilę. 

Opublikował
Pracownia Złotnicza Syriusz

Pozostańcie z nami w kontakcie, śledząc nas na Instagramie i Facebooku. Wypatrujcie nowych wzorów biżuterii i czerpcie inspiracje z projektów indywidualnych, które wykonaliśmy dla innych par.