BlogJak domowym sposobem wyczyścić pierścionek zaręczynowy?
Jak domowym sposobem wyczyścić pierścionek zaręczynowy?

Jak domowym sposobem wyczyścić pierścionek zaręczynowy?

Gdy nie masz możliwości, aby skorzystać z usług pracowni jubilerskiej i wyczyścić swój pierścionek, możesz przywrócić mu dawny blask domowymi sposobami. Jest na to kilka prostych i sprawdzonych sposobów, a my odpowiemy Ci jak samodzielnie, możesz to zrobić.

Przygotuj kubek lub niewielką miseczkę. Wlej ciepłą wodę i kilka kropel płynu do mycia naczyń. Następnie włóż złoty pierścionek na kilka minut. Po wyjęciu opłucz go pod bieżącą wodą i delikatnie wyczyść koronę pierścionka miękką szczoteczką. Pamiętaj, by robić to delikatnie, nie zapominając o przestrzeni wewnętrznej dookoła oprawionego kamienia, gdzie często potrafi zbierać się brud. Na koniec ponownie zanurz pierścionek pod bieżącą wodą. I gotowe!

Jeśli do czyszczenia swojej biżuterii chcesz się lepiej przygotować lub wykonujesz pracę, która niestety sprawia, że bardzo szybko pierścionek ponownie traci blask, możesz spróbować użyć profesjonalnego płynu do czyszczenia biżuterii. Co prawda, nie zastąpi dwóch maszyn, jakich używamy w pracowni, czyli myjki ultradźwiękowej oraz polerki, ale zapewne poradzi sobie z poważniejszymi zabrudzeniami. Dodatkowo możesz zakupić ściereczkę do polerowania złota, dzięki której po umyciu pierścionka możesz go dodatkowo delikatnie wypolerować. Ściereczka wygląda niepozornie, ale potrafi zdziałać cuda!

Foto © Joanna Paxton Photography

Aby zapobiegać zabrudzeniom biżuterii, postaraj się, aby zdejmować ją do prac domowych, nie myj oraz nie kremuj rąk, gdy masz na sobie pierścionki lub obrączki.

Opublikował
Pracownia Złotnicza Syriusz

Pozostańcie z nami w kontakcie, śledząc nas na Instagramie i Facebooku. Wypatrujcie nowych wzorów biżuterii i czerpcie inspiracje z projektów indywidualnych, które wykonaliśmy dla innych par.